5. apríla 2014 v herni Do Baničného 1 SCP Ružomberok

- propozície

Majstrovskú časť stolnotenisovej sezóny 2013/14 ukončil ako tradične turnaj TOP12 V.ligy, ktorý v sobotu 5.apríla 2014 z poverenia VV OSTZ Liptovský Mikuláš a Ružomberok zorganizoval stolnotenisový klub SCP Ružomberok.

Tohtoročný turnaj mal za posledné roky najlepšie obsadenie, keď z prvých 10 hráčov sa ospravedlnili iba dvaja. Túto osmičku doplnili podľa úspešnosti ďalší traja hráči a nečakanú absenciu jedného z nominovaných vyplnil domáci Jozef Veselovský.

Turnaj sa hral systémom každý s každým, čo pri predpokladanej vyrovnanosti riadne preverilo všetkých hráčov najmä po fyzickej stránke. Skvelú formu si z odvetnej časti majstrovskej súťaže udržal Filip Vilga z klubu STK Belan Biely Potok, ktorý ako jediný na turnaji neokúsil trpkosť prehry a zaslúžene zvíťazil. O druhé a tretie miesto zvádzalo boj viacero hráčov a o konečnom umiestnení sa rozhodovalo až v posledných zápasoch. Najlepšie z toho súboja nakoniec vyšiel a druhé miesto obsadili Mário Humený z klubu OSTK Ľubeľa, tretí skončil Ľubomír Tužinský z klubu ŠKST Ružomberok.

Všetci zúčastnení hráči si pochvaľovali atmosféru turnaja aj jeho vysokú športovú úroveň. Poďakovanie patrí aj domácim organizátorom za pripravené podmienky, ktoré pomohli hráčom predviesť svoje majstrovstvo a dokázať oprávnenosť účasti na tomto turnaji.

 

Ing. Branislav Oravec
Predseda OSTZ Lipt. Mikuláš

 

VÝSLEDKY

 

FOTO VÍŤAZI


 

 

Internetové obchody